I.       Vállalkozásfejlesztés - tennünk kell az új munkahelyekért 

Vállalkozásokat segítő önkormányzatra van szükség, amely a működése mellett fő feladatának tekinti, hogy felmérje az új munkahelyek teremtésének lehetőségét és segítse azok megvalósítását.

A rendelkezésre álló kapcsolatok kihasználásával segíteni kell a jelenleg is településünkön működő vállalkozások fejlesztését, értékesítési lehetőségeik bővítését.

Fel kell mérnünk a helyi vállalkozások által nyújtott termékeket, szolgáltatásokat. Önkormányzati, intézményi beszerzéseknél, fejlesztéseknél őket részesítjük előnyben. Szolgáltatásaikat másoknak is ajánljuk.

Városunk agrárjellegéből adódóan is nagy hangsúlyt kell fektetnünk a helyi mezőgazdaság fejlesztésére. A gazdáknak egymással összefogva nagyobb hozzáadott értékkel rendelkező árukkal, termékekkel kell a piacra lépniük. Ehhez kisebb feldolgozóüzemekre és a gazdákat tömörítő termelői, értékesítő szervezetekre van szükség.

Feltérképeznénk a kistérségi energiatermelés feltételeit, és támogatnánk annak létrehozását (térségi biogáz üzem a kommunális hulladék és mezőgazdasági termék felhasználásával, pellet gyártás, szélerőmű).

Az elhanyagolt Homoki szőlős területeket szeretnénk újra virágzóvá tenni, a területek tömbösítésével, tulajdonosváltással. Az önkormányzat részére már átadott területeken növénytermesztés , közhasznú munkások bevonásával.

 

II.    Idegenforgalom – mutassuk meg másoknak is városunk szépségeit

 A helyi turizmus fejlesztése összetett több elemből álló, és az önkormányzaton kívül a helyi vállalkozásokat, a lakosságot is bevonó, azokat megfelelően koordináló folyamat kell, hogy legyen. A helyi stratégiának összhangban kell lennie a környező települések által kínált szolgáltatásokkal, látnivalókkal. A strandfürdő fejlesztése önmagában kevés, ha nem párosul kiszolgáló létesítményekkel és egyéb programlehetőségekkel.

Turisztikai elképzeléseink főbb sarokpontjai:

-         a termálturizmus kombinálása horgász, vadász, lovas és falusi turizmussal

-         egyedi helyi termékeink (pl. pálinka) megfelelő szintű bemutatása

-         kulturális, a helyi értékeket, tradíciókat bemutató programok, rendezvények szervezése

-         a településmarketing fejlesztése (honlap, turisztikai katalógusokban való szereplés, újságcikkek, tv riportok, rövid bemutató videó film a település értékeiről, látnivalóiról)

 

A fentiek mind feltételét képezik a turisztikai beruházás ösztönzésnek, a külső tőke bevonásának.

 

 III.  Infrastruktúra – tennünk kell az élhetőbb, zöldebb környezetért, a közlekedésbiztonságért

-          Az elhanyagolt úthálózat felújítása a Közútkezelőkezelő Kht-val (Kossuth út , Döbrei J. út), a Balogh csomópontban körforgalom, fedett buszmegállók megépítése.

-          A város Homoki területének további közműfejlesztése (szennyvízelvezetés és csapadékvíz elvezetés)

-          Közösségi ház , vendégház létesítése a már nem használt iskolák helyén.

-          Nemzetközi kapcsolatok parkja (Balogh csomópont) és Életfaliget létesítése, játszótér kialakítása.

-          A művelődési Háztól a Strandlejáróig (szerviz út) sétáló utca kialakítása, parkok rendezése

-           A Gimnázium-Kossuth Általános Iskola előtti térségben megfelelő mennyiségű parkolót alakítunk ki

-          Folytatjuk az utak építését, a megkezdett programokat végig visszük.

 

IV. Közbiztonság – tennünk kell a biztonságért, a város nyugalmáért

Megnöveljük a rendőrség  támogatását a fokozott jelenlét érdekében, és a járőrlétszám bővítését kérjük, valamint állandó ügyeletet a rendőrőrsön. Térfigyelő kamera rendszert építünk ki, a szükséges helyeken értékeink és az Önök biztonsága érdekében. Létrehozzuk a SZEM (szomszédok egymásért) mozgalmat. Határozottan fellépünk a guberálókkal, illegális szemétlerakókkal és a házalókkal szemben.

 

 V.     Oktatás, Ifjúságpolitika - tennünk kell gyermekeink jövőjéért

Megkezdjük az új oktatáspolitika bevezetését és feltételeinek megteremtését. Intézményeinkben kiemelt szerepet szánunk a tehetséggondozásnak. Garantáljuk, hogy a középiskolát a következő 4 évben is az önkormányzat működteti. Az általános iskolákban bevezetjük a mindennapos testnevelést.

Fiataloknak kulturált szórakozási lehetőségeket kell biztosítani.

 

VI.  Egészségügy és sport

Bővítjük a helyben elérhető szakrendelések körét. Évente legalább egyszer térítésmentesen megszervezzük a méhnyakrák, mellrák és prosztatarák szűrését. Az orvosakkal egyeztetve fejlesztünk, hogy javítsunk az ellátás feltételein.

A városi sporttelep rendbe tétele, illetve a sportegyesületek fokozottabb támogatása lehet az első lépése város sportéletének újbóli felvirágoztatásának. 

VII.          Ügyfélbarát önkormányzat - ahol a hivatalnokok vannak a lakosságért és nem fordítva 

Az ügyfélfogadást a lakosság igényeihez igazítjuk, hetente egyszer 18 óráig  biztosítjuk az ügyintézést,  fejlesztjük a személyi és tárgyi feltételeket.

A biztonságos fejlődés program megvalósítása érdekében a politikai kultúrának is meg kell változnia az önkormányzatban. Célunk a szakmai munka erősítése a politikai küzdelmek helyett.

Fontosnak tartjuk az is megjegyezni, hogy a biztonságos fejlődés Önökön is múlik, hisz a kezdeményezőkészség és fejlett civil szféra nélkül Tiszaföldvár nem lehet sikeres. Éppen ezért az összefogás elve mentén rendszeres egyeztetéseket szeretnénk folytatni a helyi vállalkozókkal, intézményvezetőkkel, egyházakkal, civil szervezetekkel.

 

Tisztelettel kérem bizalmukat, magam és képviselőjelölt társaim számára.

 

Tisztelettel: Barcza Gábor, polgármester-jelölt

 

A bejegyzés trackback címe:

https://foldvarfidesz.blog.hu/api/trackback/id/tr572325177

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása